Wycieczka do MultiCentrum w Jaworze

19 września uczniowie klasy III wzięli udział w wycieczce do MultiCentrum w Jaworze. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji”.

Dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych, prezentacji multimedialnej, pracy przed komputerami przy wykorzystaniu interaktywnego oprogramowania Multikid oraz internetowych stron edukacyjnych. Największym powodzeniem cieszył się dział Zabawa oraz Muzyka. Sala zabaw wyposażona jest w bogaty zestaw klocków K'nex, za pomocą których uczniowie budowali ciekawe konstrukcje, podłączali je do baterii słonecznych, a także programowali na komputerach ich działanie. W sali muzycznej, przy pomocy specjalnego programu komputerowego, każdy uczestnik wycieczki mógł skomponować własny utwór i nagrać go na płytę.

Przy okazji pobytu w Jaworze uczniowie poznali zabytki tego miasta: Kościół Pokoju (niestety, wczesna pora uniemożliwiła zwiedzenie wnętrz) oraz ratusz, w którym znajduje się sala rajców z największymi witrażami w budowli świeckiej na Dolnym Śląsku. Mimo niesprzyjającej pogody, wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.