PROGRAM SZKOLENIA DZIECI „GRAMY W RĘCZNĄ”

W maju 2019 roku nasza szkoła została zakwalifikowana do ogólnopolskiego programu szkolenia dzieci „GRAMY W RĘCZNĄ”. Patronem tego projektu jest ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE i MINISTERSTWO SPORTU i TURYSTYKI.

W zajęciach uczestniczyły dzieci z klas drugich i trzecich. Motywem przewodnim programu było: ruch i zabawa z piłkami do piłki ręcznej; zdobywanie najprostszych i podstawowych umiejętności ruchowych z elementami technicznymi – podanie, chwyt, rzut do bramki.

Każda szkoła uczestnicząca w programie otrzymała piłki oraz koszulki dla dzieci.

W projekcie uczestniczyliśmy przez 5 miesięcy. Na zakończenie odbył się turniej piłki ręcznej, w którym brało udział 45 osób. Najlepsi zawodnicy otrzymali koszulki pamiątkowe.