Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Wolontariat

Klub powstał w październiku 2007 roku.

Koordynatorem jest  pani Anna Kozioł, opiekunami mgr Marzena Skwark i mgr Gabriel Kolk.

Członkowie klubu to uczniowie klas 7 oraz  2-3 gimnazjalnych Zespołu Szkół nr 1 w Jugowie.

Są to osoby chętne do pracy i zawsze gotowe do pomocy.

Charkteryzują się odpowiedzialnością, wysoką kulturą osobistą i dyspozycyjnością.

Prace na rzecz szkoły i innych wykonują ze szczególnym zaangażowaniem,

ponieważ sprawianie radości innym, przynosi im ogromną radość i zadowolenie z siebie.

Nasze działania opierają się na rozpowszechnieniu zasad altruizmu i życzliwości,

poczucia odpowiedzialności za siebie i innych.

Chcemy uświadamiać, że pomagać innym można na różne sposoby.

Od początku istnienia klub działa lokalnie, współpracuje ze

Stowarzyszeniem Przyjaciół Jugowa, CK Gminy Nowa Ruda, a taże różnymi fundacjami.

Ponadto członkowie:

nawiązali współpracę z referatem Misjonarzy w Pieniężnie;

zbierali pieniądze na rzecz chorych dzieci,

zorganizowali przedsięwzięcie "Starsi – młodszym" oraz „Podziel się misiem”

i wzięli udział w akcji „Studnia dla Sudanu”.

W tym roku wolontariuszki i wolontariusze zanagażują się w różne akcje, o których będziemy na bieżąco informować.

Akcje całoroczne:

• przez cały rok szkolny zbieramy niepotrzebne znaczki – w ramach akcji "Każdy znaczek wspiera misje";
  • gromadzimy także stare, zużyte telefony komórkowe; wyślemy je wraz ze znaczkami do Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie – przedsięwzięcie "Komórka na misje”.

Wolontariusze szkolnego klubu wolontariusza „UŚMIECH SERCA”  Zespołu Szkół nr 1 w Jugowie

Klasy 3: Alicja Rachuna, Oliwia Feliksik, Igor Michalak, Hanna Chorzępa,

Mateusz Dratwa, Jakub Feliksik, Allan Leszczyński

Klasy 8:  Tatiana Matulewicz, Jola Peszek, Milena Wyrębak, Emil Markiewicz, Zuzanna Pełka,

Alicja Oleksy,  Maja Polak, Wiktoria Kozioł, Hanna Litwińska, Przemysław Dyjak,

Sławomir Świrski, Gracjan Juśkiw, Marta Niedzielska

Klasy 7: Malwina Łaba, Kinga Kózka, Wiktoria Ślipska, Milena Borek, Amelia Kazimierczak,

Julia Peszko, Amelia Sabieraj, Karolina Białek, Ewelina Kolber

wolontariusze

OGŁOSZENIE

Na terenie szkoły zbieramy - zużyte znaczki i stare zużyte telefony komórkowe, które wysyłamy do Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. Dochód uzyskany wpiera działania na misjach. Znaczki i komórki mogą zbierać wychowawcy, będziemy je  odbierać, można również przekazywać do p. Annay Kozioł, p. Marzeny Skwark lub p. Gabriela Kolka. Informacja o akcji jest w zakładce wolontariat na stronie szkoły. Każdy znaczek należy wyciąć z półcentymetrowym marginesem – jeśli jest to niemożliwe, to tak go wyciąć, aby nie uszkodzić. Na poniższym linku jest również informacja: http://www.seminarium.org.pl/referat/akcje_znaczki.html
W Pieniężnie działa grupa misyjna, która bezinteresownie nadesłane znaczki przygotowuje, sortuje i sprzedaje, a uzyskane fundusze przekazuje na misje, a telefony zużyte, w miarę możliwości z baterią (jest to akcja całoroczna): http://seminarium.org.pl/referat/?p=335#more-335

Dziękujemy za udział i wsparcie wolontariusze, koordynator klubu A.Kozioł i opiekunowie M.Skwark i G.Kolk

7 Górski Bieg Niepodległości w Świerkach o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda.

11 listopada 2018 roku grupa 9 wolontariuszy „Uśmiechu Serca”,  wraz z opiekunką  Anną Kozioł, pomagała w pracach podczas 7  Górskiego Biegu Niepodległości w Świerkach o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda.

Czyste Góry Sowie

22 września nasi wolontariusze wzięli kolejny raz udział w sprzątaniu szlaków górskich, w ramach akcji "Czyste Góry Sowie".

Wolontariusze podczas biegów - Regatta 9.”Bieg na Wielką Sowę” i "Półmaratonu Sowiogórskiego"

11 i 12 sierpnia br. w Górach Sowich, w Ludwikowicach Kłodzkich, w ośrodku „Harenda”. odbyły się górskie biegi „Półmaraton Sowiogórski” oraz  Regatta 9.”Bieg na Wielką Sowę”, podczas których pomagali nasi wolontariusze Maja Polak, Milena Wyrębak, Zuzanna Pełka,...

Świąteczne Kartki Wielkanocne

Kolejny raz klub wolontariusza„Uśmiech Serca” wziął  udział akcji w sprzedaży świątecznych kartek wielkanocnych, organizowanej przez Stowarzyszenie Sursum Corda.

Kilo Czegoś 2018

W tegorocznej akcji „Kilo Czegoś” zebraliśmy łącznie 61,2 kg produktów